Prelegenci
dr inż. Krzysztof Wąs
Adiunkt w Katedrze Budownictwa Wiejskiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Specjalizuje się w modelowaniu cieplnym i wilgotnościowym oraz analizie energetycznej obiektów budowlanych. Prowadzi badania dotyczące optymalizacji zużycia energii w budynkach. Prowadzi zajęcia z certyfikacji energetycznej budynków, ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji oraz wizualizacji 3D.
dr hab. inż. Andrzej Gruchot, prof. URK
Kierownik Katedra Inżynierii Wodnej i Geotechniki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie geotechniki. Jego działalność naukowa koncentruje się na badaniach właściwości mechanicznych gruntów mineralnych i antropogenicznych, zagadnieniach związanych z wytrzymałością materiałów w budownictwie ziemnym oraz zastosowaniach nowoczesnych rozwiązań w geotechnice i budownictwie. Prowadzi zajęcia z zakresu budownictwa ziemnego i fundamentowania, planowania infrastruktury technicznej oraz geoinżynierii.
prof. dr hab. inż. Józef Hernik
Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół krajobrazów kulturowych, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska oraz polityki środowiskowej – w szczególności w kontekście ograniczania ryzyka oraz skutków zmian klimatu. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach badawczych, był także kierownikiem pięciu projektów międzynarodowych związanych z tematyką krajobrazu i gospodarki przestrzennej. Autor ponad 140 publikacji naukowych. Współpracuje w zakresie ochrony krajobrazu oraz zrównoważonego zagospodarowaniu przestrzeni z uczelniami i instytutami z Europy, USA i Azji.
dr inż. arch. Magdalena Wiśniewska
Adiunkt w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Architektka i urbanistka, zawodowo od ponad 15 lat zajmująca się projektowaniem przestrzeni. Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z ekologicznym projektowaniem w duchu zrównoważonego rozwoju. Wiedzę na temat ekoprojektowania zgłębiała pracując m.in. w Polsce, Danii, Austrii i USA przy rozmaitych projektach w różnych skalach: od kameralnych przestrzeni i wnętrz, po obiekty i założenia wielkokubaturowe. Aktywnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych zgłębiając wiedzę na temat zrównoważonego projektowania urbanistycznego.
Alek Janicki
Pracownik w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Artysta intermedialny, performer, grafik, fotograf, rzeźbiarz, scenograf, twórca wideo i instalacji semi- i interaktywnych (często o charakterze innowacyjnym), w tym struktur multi-sensorycznych, site-specific i w przestrzeni publicznej. Kurator, autor projektów z dziedziny multimediów, architektury, projektowania graficznego, ekspozycji wystawienniczych opartych na nowych technologiach (AR, VR, AI, immersja). Reżyser akcji w przestrzeni publicznej i o charakterze hybrydowym, w tym parateatralnych i opartych na technologii projekcji, wielkoformatowych, mappingu i wielokanałowego dźwięku strefowego. Jest laureatem wielu nagród w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach w Europie, Azji, Ameryce Północnej.