Prelegenci
dr inż. Dawid Kudas

 

dr inż. Dawid Kudas
Adiunkt w Katedrze Geodezji. W 2020 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. ,,Opracowanie konstelacji satelitów reflektometrycznych GNSS” nominowaną do nagrody Prezesa Rady Ministrów. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: geodezja, geodezja wyższa z astronomią, geodezja fizyczna z geodynamiką. Popularyzuje wiedzę z zakresu geodezji i kartografii prowadząc zajęcia dla studentów kierunku gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska oraz inżynieria i gospodarka wodna. W swojej pracy naukowej skupia się na zagadnieniach związanych z pozycjonowaniem z użyciem globalnych systemów satelitarnych (GNSS), sieciami stacji referencyjnych, analizami przestrzennymi oraz geostatystyką. Autor 26 artykułów oraz recenzent ponad 19 artykułów naukowych. Publikował w czasopismach: GPS Solutions, Applied Sciences, Open Geosciences i Computers and Electronics in Agriculture.


dr inż. Agnieszka Sadłowska-Sałęga

 

dr inż. Agnieszka Sadłowska-Sałęga
Absolwentka Politechniki Krakowskiej. Adiunkt w Katedrze Budownictwa Wiejskiego URK. Prowadzi badania z zakresu fizyki budowli ze szczególnym uwzględnieniem wpływu mikroklimatu na użytkowników oraz ochronę dziedzictwa kulturowego. Specjalizuje się w modelowaniu przepływów ciepła i wilgoci oraz kształtowania mikroklimatu w budowlach historycznych. Prowadziła badania w Sukiennicach, Katedrze na Wawelu, czy też Kaplicy św. Trójcy na Zamku w Lublinie. Na stałe współpracuje z Działem Prewencji Muzealnej Muzeum Narodowego w Krakowie


dr inż. Jakub Wojkowski

 

dr inż. Jakub Wojkowski
Adiunkt w Katedrze Ekologii, Klimatologii i Ochrony Powietrza. Jego zainteresowania naukowo-badawcze dotyczą zagadnień związanych z klimatologią i hydrologią. Jest specjalistą w zakresie GIS i teledetekcji satelitarnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac terenowych, wykonywaniu pomiarów meteorologicznych, a także w przeprowadzaniu analiz przestrzennych i wykorzystaniu GIS w modelowaniu zjawisk i procesów przyrodniczych. Brał udział w kilku projektach badawczo rozwojowych oraz publikował w prestiżowych czasopismach naukowych STOTEN i CATENA. Jest pomysłodawcą i autorem projektu „CARTOGRAPHIA CRACOVIANA” stanowiącego połączenie geoportalu z katalogiem zabytków kartograficznych ziemi krakowskiej: https://dawnemapykrakowa.pl    


dr hab. inż. Ewelina Zając

 

dr hab. inż. Ewelina Zając
Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania z zakresu wykorzystania roślin i mikroorganizmów w rekultywacji terenów zdegradowanych oraz ochrony i renaturyzacji torfowisk.


dr hab. inż. Jan Zarzycki, prof. URK

 

dr hab. inż. Jan Zarzycki, prof. URK
Głównym kierunkiem zainteresowań są ekosystemy półnaturalne, kształtowane przez działalność człowieka. Badania dotyczą: inwentaryzacji stanu zbiorowisk łąkowych (fitosocjologia), wpływu czynników środowiskowych, ekologicznych zasad funkcjonowania tych ekosystemów, sposobów ich kształtowania poprzez różnorodne działania praktyczne oraz waloryzacji przyrodniczej i ochrony bioróżnorodności.


dr inż. Zbigniew Zuśka

 

dr inż. Zbigniew Zuśka
Adiunkt w Katedrze Ekologii, Klimatologii i Ochrony Powietrza. Zajmuje się inżynierią, ochroną oraz monitoringiem powietrza atmosferycznego. W orbicie jego zainteresowań jest również klimatologia i meteorologia oraz mikroklimat wnętrz obiektów zabytkowych.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
12 662 41 65
12 633 11 70
wisig[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wisig

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK